NowinyKontaktStrona ProwincjiSerwis informacyjny
 
PDF Drukuj Email
Wpisał fr Rafał M. Antoszczuk  OFM Conv   

Bł. Jakubie Strzemię, w twoje serce Bóg wlał powołanie do stanu zakonnego, kapłańskiego i misyjnego. Wypełniając gorliwie swoje obowiązki dałeś poznać się jako dobry pasterz dbający o sprawy swoich owiec, co potwierdził Bóg powołując cię na urząd arcybiskupa ziem wschodnich. Ta wielka godność nie przysłoniła ci obrazu potrzebujących pokrzepienia duchowego i wsparcia materialnego twoich owiec.

Tym bardziej jako ich biskup spieszyłeś z pomocą wszystkim pragnącym jakiegokolwiek wsparcia. Praca na rzecz człowieka ukazała ci potrzeby wzmocnienia struktur kościoła, co czyniłeś organizując życie archidiecezji, fundując i uposażając kościoły i parafie, tworząc instytucje wspomagające potrzebujących. Te działania wsparte modlitwą przed Jezusem Eucharystycznym i poświęcone opiece Bogarodzicy, wydawały stokrotny plon w postaci nawracającego się do Boga ludu.

        Błogosławiony Patronie nasz, dziś Kościół w naszej Ojczyźnie nie mniejsze ma potrzeby, dlatego z głębi serca prosimy ciebie, byś swoim przemożnym wstawiennictwem u Boga wypraszał nam dobrych i świętych biskupów, którzy porwani łaską Ducha Świętego i otwarci na Jego natchnienia, będą oddawać wszystkie sprawy Kościoła dobremu Bogu przez ręce Maryi. Niech z wielką odwagą, wiarą w Bożą Opatrzność i wiernością Apostolską wprowadzają w życie wszelkie dobre natchnienia prowadzące Boży lud ku wyżynom świętości. Niech otwierają się na łaskę wrażliwości, by za Twoim przykładem zabiegali o dobra duchowe powierzonych im ludzi, nie zaniedbując doczesnych. Niechaj przy współpracy z rządzącymi państwami nie zaciemniają jasnych zasad Ewangelii, których tak broniłeś będąc doradcą królów i senatorem mądrym, aby jej głos był wyraźnym świadectwem obecności Boga pośród ludzi. Niech światło ich nauczania pasterskiego będzie Bożym głosem, który pouczy błądzących, skarci grzeszących, przygarnie poszukujących, umocni wierzących. Niechaj ich życie będzie czytelnym i jasnym świadectwem działania Dobrego Pasterza, Jezusa Chrystusa, który żyje i króluje na wieku wieków. Amen.

 

"Jakubowe" nowinki
?W sercu Jakuba były wszystkie miłości: owe nieba i owe ziemi, a więc Boga, a więc i Ojczyzny swojej doczesnej. Jako obywatel patrzył zdrowo na sprawy narodu... zdrowiej niż niejeden mąż stanu. Miłość Ojczyzny była u niego przedłużeniem miłości ku Bogu. Budował kościoły, ale jeszcze więcej starał się budować Ojczyznę w Kościele.?

Ikonografia
Modlitwy
Kazania
Ciekawostki
Pomoce katechetyczne
Jubileusz
Galerie
Online
Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 
Statystyki
Wyświetla ilość odsłon artykułów : 391846
© 2019 Jakub Strzemię Strepa
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.