NowinyKontaktStrona ProwincjiSerwis informacyjny
 
PDF Drukuj Email
Wpisał fr Rafał M. Antoszczuk  OFM Conv   

Wielką radością napełnia fakt peregrynacji relikwii bł. Jakuba Strzemię na terenie archidiecezji lwowskiej, ale trzeba się także radować ze wszystkich inicjatyw, jakie są podejmowane dla poznania Błogosławionego i odnowienia jego kultu. Taką inicjatywą bez wątpienia jest zaproponowana przez Braci z roku III Franciszkańskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Łodzi ? Łagiewnikach, peregrynacja relikwii bł. Jakuba w celach zakonnych tychże Braci.

Warto nadmienić, iż z relikwiami peregrynowała ikona Halickiego Arcybiskupa, którą napisał br. Piotr Kłys, a która została poświęcona 20 października 2010r. Peregrynacja relikwii rozpoczęła się specjalnym nabożeństwem odprawionym dnia 26 października 2010r. w seminaryjnym oratorium. Nabożeństwu przewodniczył diakon, o. Sylwester Pudło, który wygłosił do zebranych specjalne słowo, powiedział między innymi: ?... Wiem, że dzieją się cuda za przyczyną bł. Jakuba Strzemię. Wiem, że tak jest, bo wierzę w Świętych obcowanie i znam świadectwa tych wydarzeń nie tylko te powiedziane przez br. Rafała (...) Módlmy się, zatem bracia podczas tej peregrynacji za przyczyną naszego Świętego Współbrata o potrzebne łaski dla naszego seminarium, dla kursu III, dla naszych rodzin i dla nas samych. Niech Błogosławiony ze Lwowa wspiera nas swoim wstawiennictwem...?. Peregrynacja i modlitwa przez wstawiennictwo bł. Jakuba trwała do 3 listopada 2010r. jednak wiele razy orędownictwo Błogosławionego Zakonnika jest przyzywane podczas wielu modlitw franciszkańskiej wspólnoty seminaryjnej z Łodzi ? Łagiewnik.

 

 

"Jakubowe" nowinki
?Może i te święte szczątki bł. Jakuba jęczą tu w tej trumnie, żeśmy o nich zapomnieli-może i one cierpią, o ile to możliwe, że z naszej winy nie są dla nas tym, czym były dla naszych praojców- warownią niezdobytą, schronieniem bezpiecznym, bogatym źródłem łask i dobrodziejstw Bożych! A w każdym razie smuci się duch naszego Patrona, że obojętnością naszą dla Jego relikwii świętych związaliśmy Mu ręce, aby nie błogosławił i nie czynił dobrze(...) Czyż pozwolimy Mu dłużej się smucić, naszą własną szkodą??

Ikonografia
Modlitwy
Kazania
Ciekawostki
Pomoce katechetyczne
Jubileusz
Galerie
Online
Naszą witrynę przegląda teraz 7 gości 
Statystyki
Wyświetla ilość odsłon artykułów : 375299
© 2019 Jakub Strzemię Strepa
Joomla! is Free Software released under the GNU General Public License.